Μου ειχε απαντηση και σε αυτό καθ'οτι πλέον δεν έχουν τι να κάνουν και κάνουν ασκήσεις ετοιμότητας σε περίπτωση που εμφανιστεί κάποιος και τους υποχρεώσει να κάνουν δουλεία.....
Μου είπε ότι σε περίπτωση που πρωτοκολλούσα και μετα έβλεπε η Υ ΔΟΜ ότι απαιτείται ΕΠΑΕ θα ακυρωνόταν η αίτηση και θα ξαναέκανα καινούργια.....
Το πρόβλημά μου δεν είναι η πρωτοκόλληση. Το πρόβλημά μου είναι ότι έτσι όπως είναι τα πράγματα υποχρεωνόμαστε να περάσουμε από ΕΠΑΕ με πλήρη αρχιτεκτονικά με δικια μας ευθύνη καθώς δεν έχουν περάσει από έλεγχο ΓΟΚ. Και επειδη άνθρωποι είμαστε και κάτι μας ξεφεύγει, όταν πάω μετά την ΕΠΑΕ για έλεγχο ΓΟΚ και βρεθεί κάποιο λάθος, θα πρέπει να ξαναπάω ΕΠΑΕ και ξανα μανα έλεγχο ΓΟΚ. Και δεν τελειωνουμε ποτε!
Και γενικά μου τόνισε ότι είναι δική μου ευθύνη τα σχέδια που θα πάω στην ΕΠΑΕ και ότι μπορεί να χρειαστεί να ξαναπαώ
Κανονικά θα έπρεπε να παίρνουμε πρώτα την έγκριση δόμησης και μετά οι υπόλοιπες εγκρίσεις και τέλος η άδεια δόμησης.
Συμφωνώ χίλιες φορές με εσένα αλλά ο νόμος τους λέει ότι δεν πρωτοκολλούν αν δεν υπάρχει πληρότητα και σε αυτό συμπεριλαμβάνονται και οι εγκρίσεις. Πάντως με έχει πιάσει πονοκέφαλος γιατί είναι η πρωτη άδεια που βγάζω και αντίστοιχα για την πολεοδομία η πρώτη που βγάζουν με τον Ν4030 και δεν ξέρουν τι ζητάνε.